Filtry
0 zł2 700 zł

Nowe modele

1—7 z 7 towarów
Niedostępne
89 zł 106 zł
Niedostępne
86 zł
Niedostępne
86 zł
Niedostępne
86 zł
Niedostępne
2 650 zł
Niedostępne
44 zł
Niedostępne
119 zł

Podczas instalacji stacji ładującej często potrzebne są dodatkowe akcesoria zapewniające bezpieczną instalację i wygodę użytkowania. Często przy zakupie mocnej stacji ładującej o mocy 7 lub 22 kW nie ma odpowiedniego gniazdka w garażu, więc taki zakup w naszym sklepie będzie najlepszym rozwiązaniem. Podczas instalowania gniazdka trójfazowego pożądane jest wywoływanie prądu, ale jeśli zainstalujesz je samodzielnie, pamiętaj, że zero robocze jest zawsze na swoim miejscu.

Automatyczne przełączanie - przyspieszenie i bezpieczeństwo

W każdym domu są gniazdka, ale dlaczego ten dodatkowy moduł? Jak pokazuje praktyka, okablowanie w garażu nie było pierwotnie przeznaczone do ładowania samochodu elektrycznego. W większości przypadków istnieją gniazdka domowe 16A o wątpliwej jakości, które nie są przystosowane do długiego obciążenia. Nie tylko ładowanie zajmie bardzo dużo czasu, ale także przy dłuższej pracy przy maksymalnym prądzie 16A gniazdo poprawi się i zawiedzie. Rzeczywiście, we wszystkich okablowaniu ładowanie z gniazdka domowego jest najsłabszym elementem, a zastąpienie go wyłącznikiem już zwiększy moc. Zwiększona zostanie również niezawodność, wyłącznik będzie dodatkowo zabezpieczony przed zwarciami, zgodzisz się, że spanie będzie dwa razy spokojniejsze.

A co z szybszym ładowaniem? Zasadniczo w domach układany jest drut o przekroju 2,5 mm² o natężeniu do 25 amperów. Oznacza to, że zastąpienie domowego gniazdka 16 amperów wyłącznikiem przyspiesza proces ładowania już od 3 do 5 kW, i to bez kosztów wymiany całego okablowania z licznika.

Uchwyty - aby kabel ładujący nie przeszkadzał

Podczas instalowania ładowania ściennego należy w jakiś sposób wyposażyć miejsce do przechowywania kabli ze stacji. Tym pomocnikiem będzie uchwyt do wtyczki ściennej i zwijacz kabla podczas przestoju, a kabel będzie czysty, a wtyczka nienaruszona.Jednak przed procesem ładowania ważne jest kabel rozwinąć, aby się nie nagrzewał.

Musisz zainstalować na zewnątrz - stojak

Jeśli gzyms budynku nie pozwala na naprawienie urządzenia lub pomiędzy ścianą a parkingiem jest chodnik, to podstawka pod stację ładującą jest świetnym rozwiązaniem. Warto wybrać stojaki tego samego producenta wraz ze stacją ładującą, wtedy wszystkie otwory technologiczne będą pasować, co przyspieszy okablowanie. Nasi technicy pomogą dobrać wysokość i dostępność.

Części do naprawy

Przy aktywnym korzystaniu z wtyczki ładującej, szczególnie na publicznej stacji na ulicy, może zaistnieć potrzeba wymiany wtyczki.  W naszym sklepie internetowym można kupić osobno takie elementy do samodzielnej wymiany bez demontażu instalacji elektrycznej.