Warszawa

Kraków

Wrocław

Samochody elektryczne stały się integralną częścią trafiku w Polsce Mają swoje tablice rejestracyjne, pewne zasady parkowania, ale co najważniejsze, każdego dnia rozwija się ich własna infrastruktura ładowania.

Jeszcze pięć lat temu publiczne stacje ładowania były rzadkością, teraz są ich tysiące, obejmują one niemal wszystkie większe miasta i główne autostrady Polski. Stacje tankowania samochodów elektrycznych na autostradach są głównym czynnikiem zakupu ekologicznego środka transportu.

Jak znaleźć publiczną stację ładowania samochodów elektrycznych?

Znalezienie publicznej stacji ładowania samochodu elektrycznego nie jest takie trudne, zwłaszcza dla mieszkańców dużych miast Polskii centrów regionalnych, gdzie elektryczne stacje benzynowe są reprezentowane w wystarczającej liczbie i zapewniają właścicielom samochodów elektrycznych możliwość ciągłego poruszania się.

Kierowcy elektryczni z doświadczeniem od dawna znają mapę stacji paliw elektrycznych i mają aplikację sieci rozliczeniowej z cenami. Ale jest kilka hacków na życie dla początkujących, którzy właśnie przeszli na samochód elektryczny :

  1. 1.Skorzystaj z naszej mapy i odfiltroj stacje według portu Twojego pojazdu elektrycznego. Dostarczamy w czasie rzeczywistym informacje o lokalizacji, pojemności, zajętości i godzinach pracy stacji ładowania.
  2. 2.Zwróć uwagę na darmowe ładowanie aut elektrycznych na parkingach dużych centrów handlowych, megamarketów budowlanych i stacji benzynowych, na których zainstalowane są stacje ładowania, są one dostępne w aplikacji PlugShare.
  3. 3.Zainstaluj aplikacje mobilne krajowych operatorów stacji ładowania elektrycznego.

Stacje ładowania prądu stałego DC to „szybkie” doładowania. W Polsce reprezentowane są głównie przez urządzenia o mocy 50 kW i koncentrują się głównie na sieciowych stacjach benzynowych.

Stacje ładowania  prądu przemiennego AC to trójfazowe punkty ładowania o mocy od 7 do 22 kW. Znajdują się one głównie na parkingach sklepów, hoteli, stacji benzynowych, organizacji rządowych i komercyjnych, które są gotowe zapewnić trzy fazy ładowania samochodu elektrycznego.

Jak otworzyć elektryczną stację benzynową?

Biznes samochodów elektrycznych w Polsce nabiera tempa nie tylko w zakresie sprzedaży aut elektrycznych, ale także w zakresie rozwoju infrastruktury ładowania. Co więcej, ten drugi kierunek jest jeszcze bardziej opłacalny niż po prostu sprzedaż samochodu.

Nasza firma zajmuje się doborem i montażem komercyjnych stacji ładowania dla firm. Oferujemy najlepsze ceny na oficjalne stacje znanych producentów, a także pomagamy w tworzeniu komercyjnych sieci elektrycznych stacji benzynowych dla firm. Nawet naścienna stacja prądu przemiennego o mocy do 22 kW wystarczy, aby uzyskać stabilny dochód, nie musi to być droga sprężarka.

Nisza infrastruktury ładowania jako firmy pozwala na stworzenie dobrego źródła pasywnego dochodu przy całkiem odpowiednich inwestycjach.

Mogą w tym pomóc specjaliści EVnoon. W ramach szczegółowych konsultacji dobierzemy optymalne stacje ładowania do zakupu w oparciu o pojemność i Twój budżet. Dodatkowo, aby otworzyć stację benzynową elektryczną, wykonujemy:

  • montaż stacji ładowania i sprawdzanie jakości sieci energetycznej;
  • podłączenie komercyjnej stacji ładowania do rozliczeń;
  • ustawienia modemu LTE lub WiFi;
  • uruchomienie ze sprawdzeniem dopuszczalnej mocy.

Opowiemy też i pokażemy, jak aktywować akceptację płatności i wypłatę przychodów z działalności gospodarczej na stacjach benzynowych.

Ile kosztuje naładowanie samochodu elektrycznego na stacji publicznej?

Cena na stacjach szybkiego ładowania samochodów elektrycznych ABB jest znacznie wyższa niż koszt ładowania samochodu elektrycznego na stacji AC. Chodzi o koszt sprzętu do ładowania samochodu elektrycznego prądem stałym o mocy 50 kW lub więcej. Koszt ładowania auta elektrycznego różni się w zależności od operatora sieci stacji elektrycznych lub życzeń właściciela danej stacji. Średnio koszt szybkiego ładowania prądem stałym o mocy 50 kW to około 2,99 zł/kWh, prądem przemiennym – 1,30 zł/kWh.

Jeśli chcesz ładować w domu w dobrej cenie lub uzyskać informacje, jak zainstalować elektryczną stację benzynową i zarabiać, to musisz kupić stację ładowania samochodów elektrycznych. Nasz sklep pomoże Ci wybrać optymalną komercyjną i domową stację ładowania