Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Profesjonalny montaż - Serwis

Koszt instalacji stacji ładowania pojazdów elektrycznych:

Montaż stacji ściennej 2 300 PLN

Montaż stacji handlowej z regałem 4 500 PLN

Ceny są orientacyjne, w celu dokładnego ustalenia prześlij nam film z żądaną lokalizacją instalacji.

Montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych

Firma EVnoon zajmuje się profesjonalnym montażem stacji ładowania samochodów elektrycznych. Pracujemy na sprzęcie wiodących producentów z Unii Europejskiej i USA. Specjaliści firmy zainstalują ładowarkę na parkingu, w ścianie prywatnego domu lub zintegrują system z infrastrukturą miejską. Gwarantujemy naszą pracę.

Dlaczego stacja ładująca jest lepsza niż gniazdko?

Możliwość ładowania samochodu z gniazdka wydaje się wielu kierowcom atrakcyjna. Ale nie wszystko jest takie proste.

Po pierwsze: bezpieczeństwo. Podłączenie samochodu elektrycznego do gniazdka jest niebezpieczne dla samochodu, całej sieci i użytkowników. Domowy system zasilania nie jest przeznaczony do pracy z odbiornikami dużej mocy. Pojawią się również trudności z połączeniem podczas opadów deszczu i śniegu. Specjalne stacje ładowania elektrycznego nie mają tej wady. Do urządzenia doprowadzany jest oddzielny kabel, ułożone jest uziemienie.

Zamów montaż stacji ładowania samochodów elektrycznych w Warszawie

Po drugie: prędkość ładowania. Po podłączeniu do gniazdka ładowanie baterii trwa 10-20 godzin. Nawet jeśli samochód jest bezczynny przez całą noc, rano akumulator nie będzie w pełni naładowany. Specjalistyczne stacje wytwarzają moc 10 razy większą. Naładowanie samochodu zajmuje tylko kilka godzin.

Po trzecie: zarządzanie procesami. Podłączając auto do sieci przez gniazdko, użytkownik nie ma możliwości kontrolowania bieżących parametrów. Nie można chronić akumulatora przed skokami napięcia lub spadkami napięcia. Nowoczesne stacje ładowania z funkcją kontroli i równoważenia sprawiają, że proces jest bezpieczny.

Gdzie teraz można naładować samochód?

Stacji ładowania samochodów elektrycznych na Ukrainie jest wciąż niewiele. Dlatego e-mobilność – to wolna nisza biznesowa, w której czas zająć miejsce.

Elektromobile ładują w kilku punktach:

 • własna ładowarka na parkingu lub w pobliżu prywatnego domu
 • stacje elektrosieciowych kompanii (pojedyncze punkty)
 • ustawienia na stacjach benzynowych niektórych kompanii
 • stacje ładowania w pobliżu centrów biznesowych i przestrzeni publicznych w dużych miastach

Samochód elektryczny jest podłączony do instalacji za pomocą kabla. W niektórych obiektach za energię można płacić za pomocą aplikacji na smartfona. Koszt ładowania zależy od liczby zużytych kilowatów.

Właściciele samochodów elektrycznych mają trudności ze znalezieniem specjalnych stacji. Obiekty położone są daleko od siebie, co wymaga starannego planowania trasy podczas długich podróży. Ale z roku na rok liczba stacji ładowania samochodów rośnie. Całkiem możliwe, że w ciągu najbliższych kilku lat większość samochodów z silnikami spalinowymi zostanie zastąpiona ekologicznymi samochodami elektrycznymi.

Rodzaje stacji ładowania

Komercyjne

Elektrotankowania są przeznaczone dla ustalenia na parkingach handlowych kompleksów, nocnych klubów, sportowych sal, rzeczowych centrów, restauracji, hoteli.Ładowarki są również używane na stacjach benzynowych i innych obiektach o dużym natężeniu ruchu.

W naszym katalogu prezentowane są stacje jedno i dwusłupowe o mocy od 22 do 50 kW. Dobierzemy punkt ładowania samochodu biorąc pod uwagę potrzeby Twojej firmy.

Właściwości komercyjnych stacji:

 • szybkie ładowanie w 2-3 godziny
 • obudowa antywandalowa
 • wygodne połączenie przez Wi-Fi, Bluetooth
 • elektroniczne systemy kontroli i analityki

Naścienne

Kompaktowe modele montowane na ścianie lub słupie. Przestrzeń poniżej pozostaje wolna, co jest ważne w przypadku ciasnych garaży i parkingów podziemnych. Klienci wybierają naścienne stacje ładowania do instalacji w domach prywatnych, osiedlach mieszkaniowych, w pobliżu budynków administracyjnych z niewielką liczbą pracowników.

Właściwości modeli:

 • niska waga, która nie obciąża konstrukcji nośnych
 • prosta instalacja bez przygotowania podłoża
 • intuicyjne zrozumiałe zarządzanie

Przenośne

Mobilne ładowarki elektryczne do samochodów to miniformatowy kabel o odpowiednim przekroju. Urządzenie można łatwo umieścić w bagażniku, nosić przy sobie i używać w razie potrzeby.

Zalety modeli:

 • kompaktowy rozmiar i niewielka waga
 • pełne bezpieczeństwo elektryczne
 • przystępna cena w porównaniu do innych rodzajów ładowania.

Procedura instalowania stacji ładowania

Montaż odbywa się w kilku etapach:

 • przygotowanie podłoża betonowego w razie potrzeby
 • montaż urządzenia na ścianę, podłogę, słup, oporę
 • układanie kabli do ładowania samochodu elektrycznego
 • podłączanie i konfigurowanie sprzętu

Jak samodzielnie zainstalować stację ładującą?

Instalacja elektryczna polega na pracy pod wysokim napięciem. Instalacja stacji ładowania musi być wykonana przez specjalistę, który przeszedł przeszkolenie i otrzymał zezwolenie na bezpieczeństwo elektryczne. Doświadczenie sprzętowe jest ważne - są to złożone instalacje z wieloma komponentami. Próba samodzielnej instalacji może spowodować porażenie prądem lub pożar.

Są inne trudności. Na przykład wybór stacji wymaga skomplikowanych obliczeń technicznych. Cena błędu jest wysoka. Błędne obliczenia prowadzą do przeciążeń w sieci, zwarć. Problemy na stacji mogą spowodować odcięcie zasilania w całym domu lub okolicy.

Zalety profesjonalnej instalacji

Specjaliści EVnoon są szkoleni przez producentów stacji ładowania. Znamy niuanse techniczne sprzętu, wymagania instalacyjne, podłączenie. Inżynier wykona pracę, która wykracza poza możliwości domowego rze

 • Sprawdzenie gotowości sieci. Do układu elektrycznego przykładane jest duże obciążenie, które różni się od normalnego trybu pracy. Specjalista wykona pomiary, sprawdzi ugięcie napięcia, skrzyżowanie kabli, obliczy wymaganą i rzeczywistą moc sieci.
 • Kontrola jakości uziemienia. Używamy importowanego drogiego sprzętu testującego. Mierzymy rezystancję uziemienia, porównujemy wartość z charakterystyką ładowania samochodu elektrycznego.
 • Sprawdzanie niezawodności izolacji. Sprawdzamy przychodzący kabel. Ważne jest, aby nie dopuścić do awarii w połączeniu trójfazowym, zwłaszcza między fazami.
 • Instalacja balansera mocy (jeśli to konieczne). Urządzenie kieruje wolne zasoby sieciowe w celu naładowania samochodu. Na przykład w godzinach minimalnego zużycia energii elektrycznej w domu akumulator będzie ładował się szybciej. Gdy wielu odbiorców jest podłączonych do sieci, ładowanie jest wolniejsze. Obciążenie rozkłada się równomiernie i nie przekracza dopuszczalnych limitów.
 • Aby kupić stację ładowania i zamówić instalację pod klucz, zadzwoń do nas lub zostaw zapotrzebowanie na stronie internetowej. Prowadzimy również konsultacje e-mailowe i Viber / WhatsApp.