Filtry
0 zł99 000 zł

Nowe modele

1—18 z 78 towarów
Bestseller
W magazynie
2 990 zł 3 190 zł
Bestseller
W magazynie
3 240 zł 3 380 zł
Bestseller
W magazynie
4 280 zł
W magazynie
4 610 zł
Bestseller
W magazynie
4 280 zł
W magazynie
2 610 zł
W magazynie
3 560 zł
W magazynie
2 610 zł
W magazynie
3 610 zł
W magazynie
900 zł
W magazynie
740 zł
W magazynie
910 zł 1 250 zł
W magazynie
1 230 zł
W magazynie
1 060 zł
W magazynie
1 060 zł
W magazynie
810 zł
W magazynie
920 zł
W magazynie
740 zł

Ładowarki do Mercedes b250e, EQC 400, GLE 350 DE Hybrid, EQA, EQA 300 4MATIC, EQA 350, EQA 250, EQE, EQE AMG 53 4MATIC+, EQE AMG 43, EQE 350, EQS , EQS AMG 53 4MATIC+, EQS 580, EQS 450+, EQS 350, EQB, EQB 350, EQB 300 4MATIC, EQV, EQV 300 Long, EQV 250 Long, eVito Tourer, eVito i inne modyfikacje Mercedes są wybrane w tym katalogu. Szybkość ładowania zależy od liczby faz w porcie ładowania samochodu elektrycznego i rodzaju gniazdka elektrycznego.

Po co kupować stację ładującą, jeśli jest zwykła od Mercedes

Kupując nowy samochód elektryczny Mercedes, w bagażniku można znaleźć przenośną ładowarkę. Ale taka ładowarka jest przeznaczona do ładowania zapasowego w sytuacji awaryjnej, jeśli główna zostanie pozostawiona gdzie indziej. Standardowe ładowarki marki Mercedes mają słabe przekaźniki 10A lub 16A, które nie są przystosowane do częstego i długotrwałego ładowania. Moc takich ładowarek to 2,2 kW lub 3 kW, co wystarczy do zapełnienia zasięgu do najbliższej stacji benzynowej. Ponadto standardowe ładowarki elektryczne Mercedes nie mają takiej funkcjonalności i nie mają wsparcia serwisowego.

Którą stację wybrać: uniwersalną czy markową Mercedes

Indywidualne stacje ładowania dla konkretnej marki Mercedes to nic innego jak mit marketingowy. Uniwersalny produkt od zewnętrznego producenta jest zawsze lepszy niż markowy Mercedes. Jeśli stacja posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa, będzie równie dobrze ładować zarówno Mercedes, jak i każdy samochód elektryczny. To jak benzyna, nie ma benzyny tylko dla marki Mercedes. Wysokiej jakości stacja obsługuje pełny protokół ładowania zaimplementowany w Mercedes b250e i innych Mercedes. Jeśli wolisz markowe urządzenia od producentów samochodów, mamy je, ale najczęściej jest to stacja innej firmy z Twoją ulubioną naklejką Mercedes. Nie należy zwracać uwagi na najtańsze stacje, w których protokół transmisji nie jest w pełni zaimplementowany, w najlepszym przypadku ładowanie po prostu nie zadziała, w najgorszym może spowodować błędy w sterowniku pokładowym. Będą musiały zostać wyczyszczone w serwisie, aby wznowić proces ładowania.

Jak wybrać stację ładowania dla Mercedes?

Najlepiej wybrać stację według liczby faz portu ładowania Mercedes. Lepiej zabrać trójfazową ładowarkę 11 kW lub 22 kW do europejskiego modelu Mercedes z Type 2, to najlepsze warunki do ładowania w domu. Rozproszone ładowanie w trzech fazach równomiernie obciąży Twoją sieć, bez znacznego zapadania się. Jeśli masz w domu tylko jedną fazę, nie denerwuj się. W trybie jednofazowym falownik może pracować równolegle i pobierać moc do 7 kW. Regulacja jednofazowa do 32A może być wykonana w niektórych modelach Mercedes. Nasi konsultanci techniczni podpowiedzą Ci, czy Twoja Mercedes z Europy będzie w stanie zużywać 7,4 kW w trybie jednofazowym, czy jeśli jest to możliwe tylko w 3x16, 3,7 kW na każdą fazę. Wszystkie amerykański  samochody Mercedes są wyposażone w jednofazowy port Type 1, który jest narzucony przez amerykańskie normy elektryczne. Większość samochodów elektrycznych Mercedes może pobierać maksymalny prąd do 32 amperów. Jeśli Twoja sieć jest zaprojektowana na tak dużą pojemność, zalecamy przyjrzenie się modułom do bilansowania mocy. Umożliwią szybkie ładowanie samochodu elektrycznego w Twoich warunkach. Jeśli posiadasz kilka samochodów elektrycznych, to wyboru optymalnej stacji ładowania należy dokonać w oparciu o model z najmocniejszym falownikiem pokładowym. Jeśli samochody pochodzą z różnych rynków, użyj adaptera. Pamiętaj, że szczególną uwagę należy zwrócić na moduły mocy i certyfikaty bezpieczeństwa.

Ładowanie dwufazowego samochodu elektrycznego

Niektóre europejskie modele Mercedes do 2019 roku włącznie oferowały opcje ładowania dwufazowego. To lepiej niż jeden, ale wolniej niż trzy. W przypadku modeli dwufazowych zalecamy ładowanie z domowych sieci energetycznych, jeśli w garażu są trzy fazy, lepiej ładować napięciem 380V. Będzie ładował się mocą 7,4 kW, 16 A na każdą fazę. Jeśli w domu jest tylko jedna faza, to nie ma powodu przepłacać za krótkofalówkę i warto zadbać o opcję ładowania jednofazowego o mocy 3,7 lub 7,4 kW. Modeli dwufazowych jest niewiele, więc praca stacji ładowania o mocy 11 kW w trybie dwufazowym po 3,7 kW jest najlepszym rozwiązaniem dla takiego auta elektrycznego.

Jaka powinna być ładowarka do Mercedes?

Funkcji głównych jest tylko kilka, odpowiadają one za bezpieczeństwo podczas ładowania:

  • Ochronne urządzenie wyłączające to najważniejsza rzecz, która powinna znajdować się w ładowarce. To ochroni kierowcę przed porażeniem prądem w kontakcie z metalową karoserią samochodu. Upływ prądu może wystąpić w Mercedes po nieprawidłowych lub złej jakości naprawach, z powodu przebitej izolacji przewodów lub z powodu kontaktu akumulatora z ciałem. Do ochrony przed prądem przemiennym wystarczy wyłącznik ochronny typu A (30 mA), do ochrony przed prądem stałym z akumulatora wysokonapięciowego 400 V wymagany jest wyłącznik RCD typu B (6 mA DC).
  • Monitorowanie uziemienia – w przypadku przebicia izolacji, np. podczas deszczu, niebezpieczne napięcie trafi do ziemi, a wyłączenie ochrony przepięciowej natychmiast zatrzyma proces ładowania do czasu ustalenia przyczyn. Wysokiej jakości stacja ładująca stale monitoruje obecność uziemienia, nie tylko przy podłączonej wtyczce ładowania.
  • Sprawdzenie jakości napięcia - wysokie napięcie jest niebezpieczne dla falownika znajdującego się pod maską auta elektrycznego, szybkie odłączenie zapobiega uszkodzeniom. Terminowy pomiar napięcia pozwoli na długie i bezpieczne ładowanie akumulatora wysokonapięciowego.

Inne funkcje zwiększają wygodę użytkowania i nie wpływają na bezpieczeństwo. Takie urządzenia mogą być wyposażone w zdalny dostęp, wyświetlacz, aplikację na smartfona, równoważenie obciążenia, protokół OCPP, timer do uruchamiania w nocy, kiedy prąd jest najtańszy.

Gdzie ładować samochody elektryczne Mercedes

Wygodniej jest naładować Mercedes w domu, gdy czeka na następną podróż. Samochód elektryczny można naładować z niemal każdego gniazdka 220V. Dobrym pomysłem jest posiadanie ładowarki z odcięciem uziemienia, aby mieć pewność, że w sytuacji awaryjnej uzupełnisz rezerwę mocy z nieznanego gniazdka. Niektórzy rzemieślnicy znajdują sposób na naładowanie samochodu elektrycznego w budynku mieszkalnym za pomocą przedłużacza lub transferu z okna. Ale to nie jest bezpieczne, lepiej jest opuścić przewód w dół szybu windy ze wszystkimi przewodami i przekopać przewód do miejsca parkingowego lub parkingu podziemnego. Ładowanie samochodu elektrycznego w garażu to najwygodniejsze rozwiązanie. Jest również blisko prywatnego domu, a prąd jest już tam podłączony.

Jak prawidłowo ładować samochody elektryczne Mercedes

Na początek musisz sprawdzić, czy w złączu samochodu elektrycznego nie ma wody. Następnie należy podłączyć ładowarkę do suchego gniazdka i poczekać na sygnał gotowości z centralki. Nie ma możliwości ładowania samochodu z domowego gniazdka kablem ładującym bez centralki, gdyż uszkodzi to twój drogi samochód hybrydowy lub elektryczny. Przygotowanie może trwać od kilku sekund do minuty, w zależności od producenta. Po sygnale Ready można podłączyć wtyczkę do auta elektrycznego. Musisz także wyłączyć ładowarkę w odpowiedniej kolejności. Najpierw odblokuj swój (samochód) Mercedes, aby zatrzymać bieżący proces konsumpcji. Po kilku sekundach wyjmij pług z auta  elektrycznego. I dopiero wtedy odłącz ładowarkę od gniazdka elektrycznego.

Gdzie można kupić odpowiednią ładowarkę do Mercedes?

W naszym katalogu możesz kupić najlepsze bezpieczne stacje ładowania do Mercedes, wybrane ładowarki pasują do Mercedes b250e, EQC 400, GLE 350 DE Hybrid, EQA, EQA 300 4MATIC, EQA 350, EQA 250, EQE, EQE AMG 53 4MATIC+, EQE AMG 43, EQE 350, EQS , EQS AMG 53 4MATIC+, EQS 580, EQS 450+, EQS 350, EQB, EQB 350, EQB 300 4MATIC, EQV, EQV 300 Long, EQV 250 Long, eVito Tourer, eVito i innych aut elektrycznych. EVnoon to wysoce wyspecjalizowany supermarket z wyposażeniem do samochodów elektrycznych. Wybraliśmy tylko wysokiej jakości i bezpieczne stacje tankowania samochodów elektrycznych. Skontaktuj się z naszymi ekspertami na czacie lub telefonicznie, a pomożemy Ci wybrać najlepszą stację na samochód elektryczny.

Potrzebujesz instalacji stacji ładowania? Prześlij nam film z miejsca instalacji, a doświadczeni elektrycy ocenią plan pracy pod kątem szybkiej instalacji w ciągu kilku godzin. Dla bezpieczeństwa nasz elektryk sprawdzi jakość uziemienia, izolację przewodów, dostosuje moc do rodzaju gniazdka lub zainstaluje mocne gniazdko 32A.