Filtry
3 000 zł99 000 zł

Nowe modele

1—10 z 10 towarów
W magazynie
5 360 zł
W magazynie
3 740 zł
W magazynie
3 740 zł 4 130 zł
W magazynie
5 790 zł
W magazynie
6 490 zł
W magazynie
15 730 zł
W magazynie
15 490 zł
W magazynie
5 810 zł
W magazynie
65 110 zł
W magazynie
98 440 zł

Stacje ładowania dla biznesu: jakie są zalety?

Rosnąca popularność aut elektrycznych otwiera nowe możliwości przyciągania klientów i zarabiania pieniędzy. Zainstalowanie komercyjnej stacji ładowania samochodów elektrycznych przyciągnie do Twojego zakładu nowych klientów, a Ty również zarobisz na nowej usłudze. Już teraz wielu właścicieli aut elektrycznych poszukuje centrów handlowych, restauracji, hoteli, kawiarni, w pobliżu których można naładować swój pojazd i nabrać energii do dalszej jazdy w dwie godziny.

Inteligentne stacje ładowania są odpowiednie dla wszystkich firm, ponieważ równoważą moc i nie obciążają Twojej sieci. Nie musisz renegocjować umowy z dostawcą energii elektrycznej ani martwić się karami za przekroczenie limitów. Spędzając kilka godzin w gabinecie kosmetycznym, siłowni czy stomatologii, samochód może uzupełnić rezerwę chodu, podczas gdy właściciel zajęty jest pożyteczną pracą. Dlatego ludzie szukają okazji 2 w 1 - spędzenia wolnego czasu i jednoczesnego ładowania akumulatora auta elektrycznego.

Zakup stacji sprawi, że Twoja firma znajdzie się na szczycie listy publicznych stacji benzynowych.

Stacje ładowania dla hotelu

Wiele hoteli już instaluje stacje ładowania dla swoich klientów. Zainstalowanie komercyjnej stacji ładowania zapewni Twojej firmie reputację „eko”. Podczas rezerwacji wyróżnisz się na tle konkurencji. Klient na rano dostanie pełny zapas prądu, a Twój biznes zyska nowych gości. Elektryczna stacja paliw nie obciąża okablowania, ponieważ inteligentnie równoważy dostępną moc na terenie budynku. Jeśli nadal masz wątpliwości, wystarczy spojrzeć na nowy filtr w „rezerwacjach” lub inny agregator hotelowy, który wybiera tylko opcje z ładowaniem aut elektrycznych. Jest to zaletą i pozwoli Ci uzyskać więcej gwiazdek za swoją ocenę i recenzje. Możesz sprawić, że ładowanie będzie płatne lub bezpłatne dla swoich klientów. Lub elastycznie skonfiguruj siatkę taryfową dla różnych kategorii: personelu, klientów i innych kierowców. Nasi specjaliści pomogą Ci skonfigurować akceptację płatności lub zintegrować urządzenie z Twoją siecią.

Stacje ładowania dla firmy lub stacji serwisowych

Konkurencja wśród usług dla samochodów elektrycznych jest duża – a publiczna stacja ładowania elektrycznego to Twoja przewaga. Czekając na parkingu w kolejce klient może uzupełnić zapasy w pół godziny. Po serwisie lub myjni, gdy samochód czeka na właściciela, może nie tylko zajmować miejsce w Twojej lokalizacji, ale pasywnie generować dochód, nie ingerując w Twoją główną działalność. Zyskasz nowych klientów i kolejny kanał dochodów.

Rozwiązania do ładowania dla przedsiębiorstw  i apartamentowców

Często jesteśmy proszeni o poradę w zakresie instalacji i użytkowania stacji dla kilku stałych klientów, np. na zadaszonym parkingu osiedla lub w pobliżu apartamentowca, w którym kondominium chce zainstalować wspólną stację dla swoich mieszkańców. W takim przypadku należy wybrać urządzenie z czytnikiem NFC, tak jak w domofonie, aby stacja zidentyfikowała właściciela i odpisała środki w miarę uzupełniania rezerwy chodu. W domach, w których wszyscy znają swoich klientów, nie trzeba podłączać stacji do bilingu, co również pobierze prowizję banku. Nasi specjaliści pomogą Ci wybrać stację ze scentralizowanym systemem kartowym, a Ty możesz wystawiać rachunki wraz z rachunkami za media lub pobierać płatności bezpośrednio i natychmiast zasilić klienta limitem energii zgodnie z Twoją taryfą na karcie RFID.

Ładowanie wieloportowe czy wiele stacji na port?

Standardowo jedna wtyczka ładowania posiada kabel o długości od 5 do 7 metrów, obejmujący 3 miejsca parkingowe. Jeśli te trzy miejsca parkingowe zajmą samochody bez trakcji elektrycznej, cała stacja stanie się niefunkcjonalna. Dlatego lepiej jest instalować stacje jednoportowe co 5-6 miejsc parkingowych, aby zwiększyć obszar dostępu do wtyczki ładowania. A jeśli widzisz duży przepływ klientów, zawsze możesz dostarczyć więcej stacji, nawet do istniejących kolumn. Zgadzam się, że to lepsze niż kupowanie jednej drogiej stacji wieloportowej, która pokryje tylko 3 lokalizacje. Dodatkowo oddzielne stacje zwiększają niezawodność, ponieważ w przypadku naprawy jednej stacji, pozostałe stacje będą nadal w pełni pracować. Kilka stacji rozsianych po okolicy znacznie zwiększa szanse na znalezienie wolnego miejsca do ładowania.

Jaką moc powinna mieć pierwsza publiczna stacja?

Kiedy pojawia się potrzeba zakupu stacji ładowania po raz pierwszy, wiele parametrów może zmylić nowego klienta, dlatego nasi specjaliści wysłuchają Twoich potrzeb i zaproponują najlepsze opcje dla Twojej sytuacji. Jeśli nie znasz floty przyszłych klientów, optymalnie jest zainstalować stację trójfazową 22kW z regulacją mocy od 6 do 32 Amperów. Z takiej stacji wszystkie pojazdy elektryczne z gniazdem jedno lub trójfazowym będą mogły bezpiecznie pobierać prąd.

Instalując stację jednofazową o mocy 7 kW, wiele europejskich samochodów ograniczy się tylko do jednej fazy. Nie jest to optymalne rozwiązanie, ponieważ obie fazy będą bezczynne, a właściciel będzie musiał dłużej czekać na uzupełnienie akumulatora wysokonapięciowego, aby kontynuować podróż.

Jaką stację komercyjną wybrać dla biznesu?

Często wystarczy jedna stacja, aby przyciągnąć nowych klientów biznesowych. Inwestor, który chce zarobić, musi na żądanie przetestować miejsce instalacji. W takim przypadku optymalnie jest kupić jedną małą stację i przyjrzeć się statystykom użytkowania. I dopiero wtedy zdecyduj, czy istnieje potrzeba instalowania dodatkowych opłat. Polecamy stacje trójfazowe z wtyczką Typ 2 o mocy 22 kW. Taka stacja dostosowuje się do potrzeb każdego samochodu elektrycznego.

Autoryzacja użytkownika i akceptacja płatności?

Proces startu ładowania powinien być jak najbardziej wygodny dla kierowcy. Tylko w tym przypadku miejsce publicznego ładowania zyska na popularności. Nasi specjaliści pomogą Ci ustawić dogodną płatność zgodnie z Twoimi życzeniami i wezmą to pod uwagę przy wyborze stacji. Opcje rozpoczęcia ładowania samochodu elektrycznego na stacji publicznej:

  • Stacje komercyjne z rozliczeniem online, z protokołem OCPP, to uniwersalne rozwiązanie z akceptacją płatności przez ogólnopolską sieć stacji ładowania. Ładowanie rozpoczyna się automatycznie z programu operatora. Wielu kierowców ma już takie programy na swoich smartfonach, można dodatkowo zostawić naklejkę na etui. Otrzymasz płatność zgodnie z umową na swoje konto. Niektórzy producenci stacji oferują bezpośrednią integrację z aplikacjami bankowymi dla jeszcze większej wygody dla klientów płacących kartą Visa/Mastercard.
  • Karty NFC z limitem kW. Ta opcja jest bardziej odpowiednia dla stałych klientów. Stacja musi posiadać czytnik RFID do identyfikacji użytkownika. Zaletą tej metody będzie bezpośrednia płatność bez prowizji lub integracja z siecią przedsiębiorstwa w celu potrącenia z wynagrodzenia pracownika. Centralne zarządzanie jest możliwe w jednym systemie hotelowym lub firmowym.
  • Darmowe doładowanie tylko dla klientów. Większość hoteli oferuje usługę ładowania jako miły bonus dla klientów. Aktywacji dokonuje administrator poprzez program lub poprzez wydanie klientowi hotelu karty RFID.

Instalacja stacji komercyjnej

Sklep internetowy EVnoon oferuje wraz z zakupem usługę instalacji stacji ładowania „pod klucz” z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Jeśli miejsce parkingowe przylega do ściany w Twojej lokalizacji, instalacja nie różni się zbytnio od instalacji domowej stacji ładującej naściennej.

Jeśli granicę między parkingiem a domem przecina chodnik, to kabel należy ułożyć pod asfaltem lub płytami chodnikowymi i zamontować stojak pod stacją ładującą. Może to zrobić ekipa budowlana lub firma elektroinstalacyjna.

Stację można zamontować na dowolnym odpowiednim słupku, wiercąc niezbędne otwory. Wielu producentów oferuje regały z wszystkimi otworami technologicznymi na stanowiska firmowe.