Filtry
0 zł99 000 zł

Nowe modele

1—18 z 78 towarów
Bestseller
W magazynie
2 990 zł 3 190 zł
Bestseller
W magazynie
3 240 zł 3 380 zł
Bestseller
W magazynie
4 280 zł
W magazynie
4 610 zł
Bestseller
W magazynie
4 280 zł
W magazynie
2 610 zł
W magazynie
3 560 zł
W magazynie
2 610 zł
W magazynie
3 610 zł
W magazynie
900 zł
W magazynie
740 zł
W magazynie
910 zł 1 250 zł
W magazynie
1 230 zł
W magazynie
1 060 zł
W magazynie
1 060 zł
W magazynie
810 zł
W magazynie
920 zł
W magazynie
740 zł

Stacja ładująca jest niezbędna dla samochodu elektrycznego – zarówno w drodze, jak i w domu. Właściciele aut elektrycznych często borykają się z problemami związanymi z ładowaniem, ponieważ stacji elektrycznych jest wielokrotnie mniej niż publicznych stacji benzynowych. Stacje ładowania naściennego przeznaczone są do szybkiego i wygodnego ładowania samochodu we własnym garażu.

Stacje ładowania w sektorze prywatnym są często określane jako naścienne, ponieważ w większości są montowane na ścianie. Naścienna stacja ładująca jest zwykle kompaktowa i dlatego zajmuje niewiele miejsca. Stacja ładująca jest połączona za pośrednictwem sieci domowej.

Dlaczego potrzebujemy domowych stacji ładowania?

Akumulatory montowane w samochodach elektrycznych mają dużą pojemność, co pozwala na pokonywanie dużych odległości. Kiedy akumulator o tak dużej pojemności jest całkowicie rozładowany, może pobierać bardzo duży prąd ładowania. Konwencjonalne gniazdko jako źródło zasilania przeciąża się szybciej. Z tego powodu prąd ładowania musi być regulowany lub ograniczony, ale wystarczająco wysoki. Wszystko to jest niezbędne, aby samochód elektryczny był gotowy do dalszej jazdy w jak najkrótszym czasie. Należy jednak pamiętać, że sieć elektryczna lub instalacja domowa nie mogą być przeciążone.

Wall box (ścienna stacja ładująca) zapewnia maksymalne bezpieczeństwo. Instalacje naścienne muszą być wyposażone w odpowiednie urządzenia zabezpieczające przed uszkodzeniem AC i DC, aby zapobiec porażeniu prądem. Oprócz bezpieczeństwa skrzynki naścienne mają ogromną zaletę: oferują maksymalną łatwość obsługi dzięki zamontowanemu na stałe kablowi ładującemu i mogą pracować z większą mocą. Zamiast 2,3 kW, jak w przypadku gniazdka domowego, możliwa jest moc do 22 kW.

Ilość energii dostarczanej do ładowania zależy od dostępnego przyłącza elektrycznego. Jeśli stacja ładująca Type 2 jest zasilana z jednofazowego gniazdka 230 W AC, może dostarczać do 7,4 kW przy połączeniu jednofazowym lub do 22 kW przy połączeniu trójfazowym. Ładowarki z wtyczką Type 1 (J1772) mogą wyprowadzać do 32 A lub do 40-48 A w jednej fazie.

Aby zapewnić samochodowi niezbędną moc ładowania, należy zastosować urządzenie naścienne. Wallbox to urządzenie pasywne, które jest jedynie pośrednikiem między instalacją elektryczną budynku a pojazdem elektrycznym na czystą energię. Jego zadaniem jest udostępnienie prądu elektrycznego z instalacji elektrycznej budynku poprzez gniazdo lub kabel przy zachowaniu standardu komunikacji z samochodem elektrycznym.

Typy stacji ładowania samochodów elektrycznych

Właściciele aut elektrycznych korzystają z kilku różnych typów ładowarek domowych do samochodów elektrycznych, które dodatkowo posiadają kilka odmian złączy. Do głównych opcji należą:

Mode 1 to urządzenia o najniższym poborze mocy, które ładują samochody ze standardowych domowych gniazdek elektrycznych. Czas pełnego ładowania samochodu waha się od 12 godzin. Ładowanie wymaga zwykłego gniazdka ściennego i zasilacza sieciowego. Ze względu na problemy z bezpiecznym połączeniem, tego typu urządzenia nie są popularne.

Mode 2 to standardowa opcja dla stacji ładującej. Ta stacja ładująca wykorzystuje prąd przemienny. Ładowanie przebiega szybciej niż w Mode 1. Przy pojemności akumulatora 20-24 kW samochód elektryczny ładuje się w ciągu 6-8 godzin. Model ten jest popularny nie tylko na co dzień, ale również na stacjach benzynowych. Mode 2 umożliwia ładowanie różnych typów samochodów elektrycznych.

Mode 3 to najpotężniejsza opcja, która wykorzystuje prąd zmienny. Ten typ jest dostarczany ze złączami Type 1 i Type 2 do zastosowań jednofazowych i trójfazowych.

Mode 4 to najszybsze stacje ładowania, które wykorzystują prąd stały. Jeżeli charakterystyka samochodu jest odpowiednia dla Mode 4, to ładowanie odbywa się w ciągu 30-60 minut. Takie stacje ładowania są instalowane głównie na kompleksach parkingowych lub na stacjach benzynowych wzdłuż ruchliwej autostrady.

Zalety zakupu własnej stacji ładowania

Jeśli porównasz skrzynkę ścienną z prostym gniazdkiem, ma ona wiele zalet i różnic. Do głównych zalet ściennej stacji ładującej należą:

  • Kompaktowy i niedrogi w instalacji. Dzięki kompaktowym rozmiarom możesz zainstalować i kupić ładowarkę do samochodu elektrycznego nawet wtedy, gdy w garażu nie ma dużo wolnego miejsca.
  • Bezpieczeństwo. W przeciwieństwie do standardowego gniazdka, skrzynka naścienna współpracuje z elektroniką samochodu lub ładowania akumulatora. Skrzynki ścienne są bezpieczniejsze, zapobiegają przeciążeniu i przerywają ładowanie w przypadku awarii.
  • Szybkie ładowanie. Czas ładowania za pomocą stacji naściennych jest znacznie krótszy niż ładowanie z gniazdka ściennego.
  • Możliwość regulacji mocy ładowania. Możesz samodzielnie ustawić moc ładowania z jaką będzie ładowany samochód elektryczny. W naszym sklepie internetowym znajdziesz kilka modeli ładowarek z regulacją prądu i mocy.
  • Różne możliwości podłączenia.
  • Wygodne użytkowanie. Dzięki ładowaniu we własnym garażu możesz naładować swój samochód elektryczny, kiedy tylko tego potrzebujesz.
  • Do użytku w środku i na zewnątrz. Prezentowane stacje ładowania w katalogu sklepu internetowego są odporne na warunki atmosferyczne i są dostępne zarówno z ochroną dostępu, jak i bez.

Sklep internetowy EVnoon zapewnia klientom możliwość wyboru preferowanej stacji ładowania w cenie producenta. Katalog zawiera stacje o różnym typie i charakterystyce. Umożliwi to wybór stacji nie tylko na własny użytek, ale również dla właścicieli parkingów do komercyjnego ładowania aut elektrycznych.