Filtry
1 100 zł8 600 zł

Nowe modele

1—12 z 12 towarów
W magazynie
1 150 zł
W magazynie
1 190 zł
W magazynie
4 860 zł
W magazynie
3 140 zł
W magazynie
1 730 zł
W magazynie
1 600 zł
W magazynie
2 110 zł
W magazynie
2 240 zł
W magazynie
4 110 zł
W magazynie
1 100 zł 1 190 zł
W magazynie
1 280 zł
W magazynie
8 600 zł 9 060 zł

Przenośne ładowarki

Samochód elektryczny stanowi przyjazną dla środowiska alternatywę w ruchu drogowym. Wielu jednak zna ten problem – samochód elektryczny trzeba naładować, a najbliższe stacje ładowania nie zawsze są w zasięgu ręki. Aby rozwiązać ten problem, powstała klasa niedrogich ładowarek mobilnych z wtyczkami GBT, Type 1 i Type 2. Przenośne ładowarki sprawiają, że ładowanie auta elektrycznego jest bezpieczne i wygodne. Nie są zależne od miejsca instalacji i mogą być używane w dowolnym momencie.

Cel przenośnej stacji ładującej

Przenośna ładowarka to ratunek dla właścicieli samochodów elektrycznych, gdy w pobliżu nie ma dostępnej publicznej stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Mobilna stacja ładowania, dzięki swojej elastyczności, jest wygodną alternatywą dla tradycyjnych, stałych stacji ładowania. Warto kupić przenośną stację ładującą do samochodu elektrycznego, aby podłączyć się w różne miejsca. Kompaktowe ładowanie to alternatywa dla wszystkich właścicieli samochodów elektrycznych, którzy nie posiadają własnego garażu ani miejsca parkingowego.

Połączenie maksymalnej mocy i elastyczności ładowania

Większość producentów samochodów dostarcza wraz z autem kabel do ładowania bez dodatkowych opłat. Ale akumulator wysokiego napięcia samochodu elektrycznego można ładować takim kablem tylko z gniazdka domowego o słabej mocy do 10 amperów lub 3,7 kW. Nawet niedroga ładowarka Tesli z UMC (Tesla Mobile Connector) o mocy 11 kW ma słabe przekaźniki i nie jest przeznaczona do stałego obciążenia. Cena przenośnych ładowarek do samochodów elektrycznych jest niższa ze względu na mniejszy zasób komponentów. Mobilne stacje ładowania mogą stanowić uzupełnienie naściennej stacji ładowania elektrycznego i służyć do przyspieszenia procesu ładowania podczas podróży lub lub różnych wizyt.

Odpowiednie adaptery i gniazda

Dla bezproblemowego podłączenia do dowolnego gniazdka, w naszym sklepie internetowym dostępny jest szeroki wybór adapterów w różnych cenach. W domu, w garażu, mobilną stację ładującą podłącza się po prostu do domowego gniazdka schuko lub gniazdka CEE, niebieskiego 3-pinowego lub czerwonego 5-pinowego. Gniazdko może działać z mocą 7 kW lub 11 kW bez zagrożenia stopieniem.

Zalety przenośnej ładowarki

Mobilna ładowarka do  samochodów elektrycznych umożliwia ładowanie auta w dowolnym dogodnym miejscu. Takie rozwiązanie pozwala nie martwić się o poziom naładowania podczas długich podróży.

Oprócz tego przenośne stacje ładowania z odłączeniem uziemienia oferują szereg innych korzyści, takich jak:

  • Proste i szybkie ładowanie w okazyjnej cenie;
  • Ładowanie 1, 2 lub 3-fazowe;
  • Opcjonalne adaptery do podłączenia do typowych zasilaczy;
  • Regulacja mocy ładowania poprzez regulację liczby amperów;
  • Ochrona przed wodą i zanieczyszczeniami;
  • Możliwość wykorzystania dowolnego gniazdka do ładowania samochodu elektrycznego;
  • Alternatywa dla osób, które nie posiadają własnego garażu lub miejsca postojowego;
  • Zabezpieczenie przed przegrzaniem gniazdka lub kabla do ładowania awaryjnego;
  • Możliwość ładowania samochodu elektrycznego bez uziemienia.

Potrzebujesz tylko jednego gniazdka, aby naładować samochód elektryczny! Mobilna stacja ładowania samochodów elektrycznych ładuje z jednofazowych i trójfazowych gniazd przemysłowych. Kupując kompaktowe stacje, nie musisz czekać godzinami na naładowanie auta. Gniazda przemysłowe zapewniają do 22 kW mocy ładowania, co kilkakrotnie szybciej przygotuje Twój samochód do podróży.

Różnica między zakupem naściennej a przenośnej stacji ładującej

Stacja ścienna i przenośna ładowarka służą temu samemu celowi: do ładowania samochodu elektrycznego. Każdy z prezentowanych typów ma swoje zalety, ale różnica między nimi jest znacząca.

Naścienna stacja ładująca jest w większości własnością prywatną. Takie ładowanie jest instalowane w garażu właściciela, dzięki czemu w każdej chwili można tam tanio naładować samochód czystą energią i nie polegać na publicznych stacjach ładowania. Cena stacji do samochodów elektrycznych obejmuje większą funkcjonalność i elastyczną konfigurację.

Do samochodu elektrycznego należy dokupić ładowarkę mobilną do przechowywania w bagażniku na wypadek sytuacji awaryjnych. Cena przenośnej ładowarki jest przyjemniejsza i możesz ją nosić ze sobą w samochodzie. Zanim kupisz kompaktową ładowarkę, upewnij się, że ma ona bezpodstawną funkcję ładowania do użytku w dowolnym miejscu. Do ładowania auta prądem 10A, 16A lub 32A można użyć dowolnych gniazdek, ale w tym przypadku należy monitorować nagrzewanie się nieprzygotowanego gniazda, aby nie stopiło się od dużej mocy.

Ładowanie samochodu w domu i w podróży

Jeśli potrzebujesz kupić stację ładowania na dwie opcje, to przenośna ładowarka do samochodów elektrycznych będzie odpowiednim rozwiązaniem. Przenośne ładowanie zwiększa mobilność samochodów wykorzystujących czystą energię przy optymalnych kosztach. Publicznych stacji elektrycznych wciąż jest nieporównywalnie mało, dla wielu osób jest to bariera, która w pewnym stopniu uniemożliwia przesiadkę. Dlatego niedrogie ładowarki mobilne do aut elektrycznych to doskonałe rozwiązanie, które spełnia oczekiwania użytkowników.

Wystarczy raz wybrać odpowiedni model do ceny i rozmiaru. A do wyboru są dwie możliwości: możesz naładować samochód w drodze dzięki przenośnym ładowarkom, a samochód elektryczny możesz swobodnie ładować w domu.